NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC okresu Vsetín za rok 2021

Dne 9. 3. 2022 se uskutečnilo vyhlašování ankety NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC okresu Vsetín za rok 2021. Akce proběhla v KD ve Vsetíně od 18:00 hodin. Ocenění sportovci byli:

KATEGORIE: KOLEKTIV – MLÁDEŽ

HC Zubří – mladší dorost

V jarní fázi 2020 přerušil COVID dobře našlápnutou sezónu týmu, který se nacházel na prvním místě.

V létě 2021 tento tým vyhrál mezinárodní turnaj v Plzni, kde se zúčastnili týmy z Německa, Švýcarska a Česka. Aktuálně se tento tým nachází na 1. místě v 1. lize mladšího dorostu.

NK Austin Vsetín – Jmenný seznam: Daniel Bílý, Tomáš Andris, David Majštiník

První místo ve dvojicích na juniorském mistrovství světa z rumunského Simlea 2021. První místo ve trojicích na juniorském mistrovství světa z rumunského Simlea 2021. Třetí místo na mistrovství ČR ve trojicích 2021.

 

KATEGORIE: JEDNOTLIVEC – MLÁDEŽ

Adéla Hanáková – Sportovní klub mládeže Valašské Meziříčí, z. s.

1. místo na MČR v sedmiboji 4962 b., 1. Místo na MČR v hodu oštěpem 45,22 m

2. místo na MČR ve skoku vysokém 168 cm, splněný limit pro Mistrovství Evropy dorostu,
členka reprezentačního týmu

Tereza Petrošová – Sportovní klub mládeže Valašské Meziříčí, z.s. biatlon

3. místo Mistrovství ČR žactva , 2. místo Český pohár žákyň 2020

Mistryně České republiky žactva v letním biatlonu ve sprintu

Mistryně České republiky v letním biatlonu v závodě s hromadným startem

Vítězka Českého poháru v letním biatlonu s pěti vítězstvími a jedním 2. místem

Filip Jakubec – Plavecký klub Vsetín

Filip spolupracuje také s Danielem Málkem (historicky nejúspěšnější český plavec – 2x 5. místo na OH v Sydney)

Letní MČR Juniorů – Praha – 2. místo na 50 m znak, 2x 4. místo – 50 a 100 m motýlek,

4. místo – 100 znak, 7. místo – 50 volný způsob

Zimní MČR juniorů a dospělých – Plzeň – 2x 3. místo – 50 m znak a 100 m polohový závod,  2x 5.místo – 50 m volný způsob a 50 m motýlek, 6. místo – 200 m znak,

Veronika Tůmová – JEZDECKÝ KLUB RANČ ZA ŘEKOU

Český pohár ve stylovém skákání pony jezdců 3. místo, Český pohár pony jezdců ve skocích — 5. místo, Mistrovství České republiky skoky — 7. místo, Zlínská oblast -1. místo (všichni jezdci), V 12/2021 získala výkonnostní odznak ČJF — sportovní odznak pony

Ella Mikuláštíková – Akademie karate Valašské Meziříčí

Mistrovství ČR – KATA – 2. místo, KATA TEAM – 1. místo

Národní pohár Luhačovice – KATA TEAM – 1. místo, KUMITE – 3. místo

Národní pohár Brno – KATA – 2. místo, KATA TEAM – 1. místo

Krajské kolo Valašské Meziříčí – KUMITE – 1. místo, KATA – 3. místo

Účast – Evropský pohár Polsko 2021

 

KATEGORIE: TRENÉR MLÁDEŽE

František Paťava – Sportovní klub mládeže Valašské Meziříčí

Trénuje Marka Lattu, který se získal: 1. místo Mistrovství ČR v letním biatlonu mladšího dorostu – sprint, 1. místo Mistrovství ČR v letním biatlonu mladšího dorostu – supersprint,

2. místo Mistrovství ČR v letním biatlonu mladšího dorostu – vytrvalostní závod

Pavel Hrachovec – HC Zubří

V jarní fázi 2020 vedl tým, který měl dobře našlápnutou sezónu a kráčel k vítězství v první lize mladšího dorostu. Bohužel sezónu přerušil Covid.

V létě 2021 se s týmem mladšího dorostu zúčastnil mezinárodního turnaje v Plzni, kde získal s týmem mladšího dorostu vítězství v turnaji. Zúčastnili se ho týmy z Německa, Švýcarska a Česka. Aktuálně tento trenér se s týmem nachází na 1. místě v 1. lize mladšího dorostu.

Martin Hon – Fighters centrum Spartakus Vsetín

Svou svěřenkyni Natálii Kozubíkovou dovedl k: Memoriál Julia Thormy (Praha) – 2. místo, Mezinárodní turnaj Česko vs. Austrálie (Prostějov) – 2. místo

Mezinárodní turnaj Česko vs. Austrálie (odveta, Polsko, Gliwice) – 1. místo

 

KATEGORIE: TRENÉR DOSPĚLÝCH

Michal Tonar – HC ROBE Zubří

Trenér dovedl v sezóně 2020/2021 hodně mladý extraligový tým mužů k 5. místu v Extralize házené. Také se s týmem dostal až do čtvrtfinále Evropské soutěže EHF CUP.

Mojmír Pilčík – TJ Slovan Vsetín

Dlouholetý trenér a předseda oddílu jógy (30 let) TJ Slovan Vsetín, z. s.

Velmi populární a oblíbený trenér a cvičitel Jógy především dospělých, seniorů a handicapovaných členů TJ Slovan Vsetín. Jeho cvičení pozitivně působilo dlouhá léty na fyzický i duševní rozvoj cvičenců. Jednalo se o stovky cvičících za dobu 30 let.

V roce 2021 ze zdravotních důvodů ukončil aktivní činnost trenéra.

 

KATEGORIE: JEDNOTLIVEC – MASTERS

Vít Randýsek – Oddíl kulturistiky a fitness Vsetín

10 Oficiálních akcí z ČeskoSlovenskeho ultratrailového seriálu

dálkových pochodů a běhů

Vsetínsko  Špacír 100 km – 22hod bez podpory, Okruh Brno 116 km – 27:56h-bez podpory,

Valašské kilo 103 km – 24:40h, Týnišťské šlápoty v Orlických Horách 132 km – 37 h, +4700 m, Hostýnská stoosma 105 km – 30:23 v hrozném vedru,   Pradědova stovka 118 km – 35 h, bez podpory! Loučení s turistickým rokem Ústí nad Labem a okolí, velice náročná akce!!

114 km, + 4850 m…

 

KATEGORIE: KOLEKTIV – DOSPĚLÍ

Plavecký klub Vsetín, z.s. – tým masters

Na zimní mezinárodní mistrovství ČR v plavání masters a  XXI. Korunní Cup – Česká Lípa celkem 15x 1. místo, 3x 2. místo, 3x 3. místo, v pořadí družstev – Korunní Cup – 2. místo

HC ROBE Zubří

V ročníku Extraligy házené 2020/2021 se tým umístil na konečném krásném 5. místě, kdy v semifinále play off potrápil favorita soutěže Karvinou.

Tým se také zúčastnil evropské soutěže – EHF CUP, kde se dostal do jarních bojů a vypadl až ve čtvrtfinále s věhlasným slovinským týmem RK Gorenje Velenje. Trénoval Michal Tonar

V aktuálním ročníku Extraligy házené se tým nachází na 3. místě a nastoupil v prvních třech kolech EHF Cupu.

 

KATEGORIE: POŘADATEL VÝZNAMNÉ SPORTOVNÍ AKCE ROKU

Mistrovství České republiky v přespolním běhu a finále běžeckého poháru mládeže – Sportovní klub mládeže Valašské Meziříčí, z. s.

Mistrovství České republiky v přespolním běhu je 2. největší atletickou akcí na území ČR, ve Val. Meziříčí se konalo vůbec poprvé v historii, přímý přenos ze závodu byl přes facebook přenášen do celé ČR, následně probíhal i hodinový záznam na ČT sport. Akce měla pro město významný ekonomický, kulturní a společenský dopad. Závod byl přímou nominací na Mistrovství Evropy v krosu. V náročných zimních podmínkách a přísným opatřením odvedl tým téměř 100 pořadatelů precizní práci.

 

KATEGORIE: SÍŇ SLÁVY

PaedDr. Jan Kocián

Pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde absolvoval gymnázium, poté vystudoval tělocvik a zeměpis na Univerzitě Palackého v Olomouc. V té době závodil v národní lize za Lokomotivu Olomouc. Oženil se a přestěhoval se s manželkou do Valašského Meziříčí, kde od roku 1971 přes 40 let učil na ZŠ Masarykova. Kromě pedagogické práce působil po celou dobu jako trenér atletiky, někteří jeho svěřenci se dostali až do české reprezentace.

Léta organizuje prestižní mezinárodní výškařský závod Valašská laťka, na který se sjíždějí skokani do výšky z Česka i zahraničí.

 

KATEGORIE: FOTBALOVÁ OSOBNOST VALAŠSKA

Milan Baroš

Pochází z Vigantic a svoji fotbalovou kariéru také zahájil v místním TJ Vigantice, odkud v průběhu mládeže zamířil nejprve do TJ Rožnov pod Radhoštěm, a poté do FC Baník Ostrava. V roce 2000 zvítězil v české anketě Fotbalista roku v kategorii Talent roku. V roce 2002 přestoupil do anglického týmu FC Liverpool. Společně s Vladimírem Šmicerem se stal v dresu Liverpoolu v roce 2005 prvním českým vítězem prestižní Ligy mistrů UEFA. Po angažmá v Liverpoolu prošel mnoha evropskými kluby, jako jsou Aston Villa FC, Olympique Lyon, Portsmouth FC, Galatasaray SK, Antalyaspor a z českých týmů si prošel ještě Mladou Boleslaví a Libercem. V roce 2004 se stal nejlepším střelcem na EURU v Portugalsku, kde byl zároveň zvolen do All-Star sestavy turnaje. V historii České reprezentace je po Janu Kollerovi na druhém místě v počtu střelených branek – 41. V současné době stále rozdává radost v mateřském klubu Vigantice.

KATEGORIE: JEDNOTLIVEC – DOSPĚLÍ

Lukáš Mořkovský – HC ROBE Zubří

Lukáš se probojoval do extraligového týmu HC ROBE Zubří v sezóně 2020/2021, kde na pozici levé spojky táhnul tým. V play off a EHF Cupu patřil mezi výrazné tváře soutěže a celého týmu. Byl také ústřední postavou juniorského reprezentačního týmu ČR, který se v létě 2021 zúčastnil Mistrovství Evropy v Bulharsku.

V aktuální sezóně je nejlepší střelec Extraligy házené (po odehraných 14. kolech). Také dostal pozvánku do seniorského týmu reprezentace mužů ČR a bojoval také o konečnou nominaci na ME v Bratislavě, která se koná v lednu 2022.

Tomáš Štverák – MONTURA Czech team, z. s.

1. místo na LH 24, 1. místo na 24h závodě Ještěd, 1. místo Pražská stovka, 1.místo Istrie v Chorvatsku 100 míles, 1. místo horská výzva 62km, 1. místo Valašské kilo 102km, 31. místo Mont Blanc 170km Československý vylepšený čas o necelé 4 hodiny,

Jakub Málek – VHK ROBE Vsetín

Účastník 1.ligy ČR Seniorů. V červenci 2021 byl draftování do NHL týmem New Jersey Devils. V polovině hokejové sezony 21/22 byl nejlepším brankářem 1.ligy. V prosinci 2021 se účastnil za ČR – MS Juniorů v Kanadě, kde odchytal utkání proti Kanadě, poté MS bylo předčasně ukončeno.

 

 

Publikováno
V rubrikách Novinky